Powłoka ceramiczna lakieru 9H 5 lat ochrony

Opublikowano 2017-02-05

  • Powłoka ceramiczna lakieru 9H 5 lat ochrony

Przedstawiamy najtrwalszą znaną na świecie formę zabezpieczenia lakieru. Jest to technologia oparta na ultra twardej ceramicznej krzemionce. Trwałość powłoki ceramicznej jest wielokrotnie wyższa od najlepszych wosków. Powłoka wykazuje odporność na mycie chemią zasadową, minimalizuje ryzyko zarysowania lakieru, zabezpiecza przed płowieniem lakieru, ptasimi odchodami. To co wyróżnia powłokę to niesamowicie trwała hydrofobowość tj. odpychanie wody w postaci pojedynczych kropel wody. To właśnie powoduje, że lakier zabezpieczony przy pomocy K2 Gravon łatwiej się myje.

Nakładanie K2 Gravon jest stosunkowo proste. Należy tylko pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni, bowiem od przygotowania powierzchni zależy trwałość naszej powłoki. Lakier powinien być dokładnie umyty. Wszelkie zabrudzenia pozostałe po myciu, powinny być usunięte przy pomocy glinki. Jeżeli lakier jest zniszczony warto wykonać jego korektę przy pomocy polerki używając past K2 Luster. Przed popolłożeniem samej powłoki powierzchnię należy dokładnie odtłuścić używając zmywacza K2 Klinet oraz mikrowłókna.

Nakładanie powłoki:  Najlepiej jest to robić w pomieszczeniu, np. garażu. w temperaturze od 15 do 25 stopni. Powłokę nakładamy przy pomocy aplikatora ruchem krzyżowym, na powierzchniach nie większych niż 50x50cm. Do polerowania nałożonej warstwy przy pomocy mikrowłókna należy przejść po 2 -5 minutach w zależności od warunków otoczenia. Idealnym momentem na polerowanie jest tzw. ,,moment flashowania", jest on zauważalny w momencie gdy powłoka zaczyna zmieniać lekko barwę na lekko mieniącą. Zbyt wczesne starcie powłoki spowoduje niedostateczną trwałość, natomiast zbyt długie jej zostawienie na lakierze, trudniejsze polerowanie.   Przy polerowaniu należy zwrócić uwagę aby nie pozostawić niedotartych miejsc, gdyż później jedymym sposobem na ich usnięcie jest spolerowanie mechaniczne..

Już przy jednej warstwie uzyskuje się bardzo wysoką trwałość. Dopuszczalne jest natomiast warstwowanie powłoki i nałożenie 2 lub nawet 3 warstw. Dodatkowo potęguje to efekt wytrzymałości.

Po aplikacji należy pamiętać aby nie wystawiać lakieru na zbyt dużą wilgotność. Najlepiej przez tydzień nie myć auta. W tym czasie powłoka wiąże i okres ten wpływa na późniejszą trwałość ochrony.  Proces ten można przyspieszyć używając do wygrzania promiennika podczerwieniu. Wówczas zaraz po wygrzaniu otrzymujemy 100% wytrzymałość.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz